خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اسپوتنیک: آلمان درخواست آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی را رد کرد

ب

به گزارش تسنیم، خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منابع آلمانی گزارش داد دولت آلمان بعد از ظهر روز سه‌شنبه مخالفت خود را با درخواست واشنگتن برای پیوستن نظامیان این کشور به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران اعلام کرده است.

 

وزارت امور خارجه آلمان بعد از ظهر سه‌شنبه طی بیانیه‌ای در واکنش به درخواست امروز دولت آمریکا برای پیوستن آلمان به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران تصریح کرد: «آمریکا اخیراً پیشنهاد تشکیل یک نیروی نظارت دریایی در خلیج فارس را به تعدادی از متحدان خود از جمله آلمان ارائه کرده  و خواستار مشارکت آنها شده است. دولت آلمان این پیشنهاد را بررسی کرده اما هیچ قولی برای همکاری نداده است.»

 

این بیانیه افزود: «وزیر امور خارجه بارها تأکید کرده است که از نظر ما باید کاهش تنش‌ها و اقدامات دیپلماتیک در اولویت قرار گیرد. ما در حال مشورت با فرانسه و انگلیس هستیم. مشارکت در راهبرد فشار حداکثری آمریکا [علیه ایران] از نظر ما مردود است.»

 

سخنگوی سفارت آمریکا در برلین ساعاتی پیش اعلام کرده بود که آمریکا به‌طور رسمی از آلمان، فرانسه و انگلیس خواسته است که به ائتلاف دریایی در آب‌های جنوب ایران بپیوندند.

 

پیش از این «آنه گرت کرامپ-کارن‌بائر» وزیر دفاع آلمان اعلام کرده بود دولت متبوعش تا زمانی که دقیقاً مشخص نشود هدف ائتلاف دریایی مورد نظر آمریکا چیست، در خصوص پیوستن به این ائتلاف تصمیم نخواهد گرفت.

 

هفته گذشته نیز «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرده بود که کشورش با سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ علیه ایران همراهی نخواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت بت اسپات