خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب

ب

درواقع روانشناسان حوزه ازدواج معتقد هستند، یکی از دشوار ترین تصمیم ها، تصمیم براي انتخاب همسر از بین چند خواستگار خوب است.

حتی روان شناسان هم تائید نموده اند که یکی از دشوار ترین انتخاب ها، انتخاب شریک زندگی از بین دو نفر است. درصورتی که شما هم در این وضعیت گیر افتاده اید و تصمیم گیری برایتان دشوار است، به نکته هایی که در ادامه برایتان آورده ایم، توجه کنید.

دل به نخستین مردی که ملاقات نموده اید ، نبندید

بسياري از خانم‌ها به اولین مردی که ملاقات ميکنند ، دل می بندند. ولی چنانچه هدف شما از انتخاب مرد زندگی تان جدّي و براي تمام عمرتان است، نباید شتابزده تصمیم بگیرید. اینکه شخصی پیش از دیگری در مقابل شما ظاهر شده و به طرف تان آمده، بدین معنی نیست که باید وی را انتخاب کنید. با توجه به اینکه این انتخاب میتواند زندگی تان را متحول کند، نباید شتابزده تصمیم بگیرید. با گذشت زمان، همه چیز تغيير می کند؛ بدین ترتیب اشخاص را تنها از نگاه اول قضاوت نکنید. بهتر است که هم بخود و هم به افرادی که در در برابر تان قرار گرفته اند، فرصت دهید تا با گذشت زمان همه چیز روشن شود.

به رفتار آنها با سایرین توجه کنید

مردها معمولاً در در برابر شما متفاوت از سایرین عمل ميکنند ، مخصوصا اگر شما را دوست داشته باشند. در عوض دقت کنید که آنها چطور با پیش خدمت ها، والدین خود، دوست های خود و یا غریبه‌ها حرف میزنند . چنانچه پسری با سایرین بی ادبانه رفتار ميکند ولی با شما بامحبت است و فرد دیگری با همه با احترام رفتار ميکند ، پس مورد دوم انتخاب بهتری است.

معیارهای انتخاب همسر،انتخاب همسر،ملاک های انتخاب همسر

معیارهای انتخاب همسر

داشتن مطلوبیت ظاهری براي هم

یعنی طرف مقابل براي شما جاذبه جن. سی داشته باشد

شناخت از شرایط خانوادگي فرد مورد نظر

برای این که ازدواج تنها پیوند بین دو نفر نیست بلکه پیوند بین دو خانواده است و با توجه به اینکه خانواده نقش مهم در شکل پذیری شخصیت هر شخصی دارد و در واقع نقش اول را دارد شناخت خانواده و مقایسهء آن با خانوادهء خود بسیار مهم است این دو خانواده در واقع باید از جهت های متعددی مثل سطح فرهنگ، اقتصاد، اعتقادات و باورهای دینی و اداب و منش اجتماعي به یکدیگر نزديک باشند و الا خانواده جدیدی که از پیوند این دو خانواده بوجود مي‌ايد دچار تعارض و عدم تعادل در رابطه با این خانواده ها ميشود و در پایان یا ناچار ميشود یکی از آن ها را رها کند یا هر دو را کنار بگذارد و یا دائما درگیر مشاجرات و برخوردهای ناهنجار و نامتعادل بین این دو خانواده باشد و بيش ترین ضرر در این بین، به خانواده جدیدی که با این پیوند به وجود آمده وارد ميشود .

کفویت در ایمان

علاوه بر شناخت از شرایط خانواده ها کفو بودن دختر و پسر که محور این پیوند هستند امری بسیار مهم و ضروری است یکی از مهم ترين وضعیت کفویت که بزرگان دین هم بر آن تأکید زیاد نموده اند کفویت در ایمان است بدین ترتیب توجه به ميزان باورهای مذهبی و ایمان به آن ها و التزام عملی به این عقاید نقش مهمی در استحکام این پیوند دارد اما ایمان امری است که دارای درجات است امکان دارد شخصی یک درجه ایمان داشته باشد فرد ديگر ۵ درجه و فرد سومی ۱۰ درجه آنچه مهم است در مرحله نخست اصل وجود ایمان و در مرحلهء دوم ميزان پایبندی به ایمان است بنابراین دو فردی که می خواهنند با یکدیگر پیوند مقدس ازدواج برقرار کنند و در همهء بعدها و زوایای زندگی با هم‌دیگر همکاری داشته باشند از ایمان و باورهای مشترکی باید بهره مند باشند تا در ادامه زندگی با مشکل کمتری برخورد کنند.

تحت‎تاثیر حرف های سایرین قرار نگیرید

ممکن است که خانواده شما یکی از خواستگارهایتان را بیش تر از دیگری دوست داشته باشند یا اینکه دوستان‎تان دیگری را به شما پیشنهاد دهند، ولی در پایان این خود شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. از آنجایی که نظرات سایرین ممکن است روی شما تأثير بگذارند، بهتر است که بجاي گوش کردن به حرف های آن ها، به ندای دل خود گوش دهید. این زندگی شماست نه اطرافیانتان، به این ترتیب هر شخصی را که خودتان صلاح ميدانيد ، انتخاب کنید.

لازم است شخصی را که با وی ازدواج می کنید یک بار از نظر منطقی و یک بار ديگر از حیث احساسی و عاطفی بررسی کنید.

گاهی امکان دارد آنچه احساستان به شما ميگويد با آنچه عقلتان ميگويد متفاوت باشد. ولی در پایان اعتماد به هر دوی آنها لازم است. احساستان را تا جایی دنبال کنید که عقل و منطقتان آن را تائید ميکند . فراموش نکنید که ازدواج، تنها پیوند دو نفر نیست بلکه پیوند دو خانواده است و درصورتی که خانواده شما همسر آينده تان را نپذیرند بطور قطع حتی در صورت ازدواج با آن فرد روابط شما با خانواده تان دچار مشکلات اساسی خواهد شد.

لیستی از خوبی ها و بدی های دو طرف تهیه نکنید

انتخاب بین دو شخصی که هر دو به شما علاقه دارند، کار ساده ای نیست. احتمالا براي آسانی کار فکر کنید که با تهیه یک فهرست از نقاط مثبت و منفی دو طرف میتوانید راحت تر تصمیم بگیرید، ولی این شیوه هم کارساز نمی باشد. شما نمی توانید فرد مقابل تان را تنها از روی آنچه روی کاغذ نوشته اید، قضاوت کنید. روابط عاطفی با این تجزیه تحلیل ها ساخته نمی شود، بنابراین بهتر است که بجاي حساب و کتاب، در حقیقت رابطه موثرتری با آن ها برقرار کنید و در پایان بر مبنای احساسات و عقل‎تان تصمیم بگیرید.

معیارهای انتخاب همسر،انتخاب همسر،ملاک های انتخاب همسر

انتخاب همسر

به تجریه سایرین تکیه نکنید

زمانی که ما در یک دو راهی قرار می گیریم، براي مشورت به سراغ افرادی که زمانی در چنين موقعیتی بوده‎اند، می رویم. ولی این شیوه هم نمی تواند جواب درستی را به شما دهد. داستان زندگی سایرین با داستان زندگی شما زمین تا اسمان تفاوت ميکند ، بدین ترتیب اصلاً کسی نمی تواند بجاي شما تصمیم بگیرد و احساساتی را که شما اکنون تجربه می کنید، درک کند. نه تنها شما که مردان مقابل‎تان هم خصوصیت اخلاقی خاص خود را دارند؛ بدین ترتیب این شمایید که باید از روی موقعیتی که در آن هستید به خودتان کمک کنید، نه سایرین.

شناسایی کنید که سبک زندگی کدام خواستگار شباهت بیشتری به شما دارد

تفاوت ها امکان دارد در اول جذاب به نظر برسد، ولی در طول زندگی، زوج هایی که شباهت های بیشتری دارند، کم تر با یکدیگر دعوا ميکنند . دیدگاه های سازگار آنها تفاوت نظرهای کمتری را ایجاد ميکند . درصورتی که به طولانی مدت فکر می کنید، از خودتان سوال کنید که آیا یکی از این خواستگاران از دید شخصیت، ارزش ها و روش زندگی بیش تر شبیه به شما است یا خیر. به آفکر آينده باشید

نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده‎تان هم اندیشه کنید

این بخش هم یکی از مهم ترين بخش ها در تصمیم گیری های شما است. شما نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده‎تان هم اندیشه کنید. با کدام از آنها آينده روشن‎تری خواهید داشت؟ درصورتی که طرف مقابل‎تان اصلاً برنامه دقیقی براي آینده‎اش نداشته باشد، چه می‎شود؟ یا درصورتی که دوست داشته باشد که دائم به سفر برود و دور جهان را بگردد، در حالی که شما به دنبال مادر شدن و یک زندگی پایدار و آرام هستید؟ بدین ترتیب باید با هر کدامیک از آنها در خصوص برنامه و نحوه تفکرشان در خصوص آينده، حرف بزنید تا هر گونه ابهامی در این زمينه برایتان برطرف شود.

گفتگوی مستقیم( ولی تحت نظارت خانواده های دو طرف) با یکدیگر

آگاه شدن از نقطه نظرات هم‌دیگر در مورد مسایل گوناگون و آنچه در آينده میتواند در زندگی مشترک تان تأثیرگذار باشد و کسب آگاهی از ميزان اهتمام وی نسبت به ملاک ها و معیارهای معرفی شده.

به عمق رابطه‎تان بیاندیشید

حتماً در رفت و آمدهایتان فهمیده‎اید که روابط شما با کدامیک از خواستگارانتان عمق بیشتری دارد؟ بعضی از اشخاص تنها به حرف های روزانه اکتفاء ميکنند ، در حالی که بعضی ديگر تلاش ميکنند که در خصوص مسایل مهم‎تر و عمیق تری گفت و گو کنند، همین سبب ميشود که روابط آنها عمق بیشتری پیدا کند. رابطه مؤثر بین دو طرف زمانی برقرار ميشود که راستگویی بین دو طرف برقرار باشد. ولی درصورتی که در صحبت‎هایتان با هر کدامیک از آنها فکر کردید که چنين نیست، بهتر است که دور وی را خط بکشید.

با تمام اینها، درصورتی که باز هم نتوانستید از بین دو نفر یکی را انتخاب کنید، بهتر است که ذهن‎تان را از هر چیزی خالی کنید. شما براي شناخت با هر کدام از آنها وقت گذاشته‎اید و حقایقی را فهمیده اید. حال تلاش کنید که آنچه عقل و دلتان ميگويد را انتخاب کنید. بعد از بررسی های لازم، حال زمان آن است که همه چیز را ساده تر بگیرید. مطمئن باشید که اشتباه نخواهید کرد.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت بت اسپات