خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نکته هایی مهم برای خرید الماس

ب

نکات بسیار مهم برای خرید الماس

انتخاب الماس سوار نشده یا پیاده یا اصطلاحا Loose Diamonds بسیار راحتتر از انتخاب یک الماس سوار شده بر روی یک جواهر می باشد. برای خرید یک تخمه الماس بصورت پیاده شما دریایی از انتخاب پیش رو دارید، می توانید برای خرید الماس مورد نظرتان از نظر رنگ و پاکی و نوع تراش و وزن فاکتور های متنوعی را به یک فروشنده الماس پیشنهاد دهید تا در نهایت با توجه به بودجه ای دارید الماس مورد نظر خود را خریداری کنید.

 

بنابراین انتخاب یک الماس پیاده برای خرید، نزد یک فروشنده الماس، بسیار حرفه ای تر و راحتتر از خرید یک الماس در یک مغازه جواهر فروشی می باشد، چون در جواهر فروشی شما محدودیت های بسیاری دارید. پس برای خرید الماس مورد نظرتان از هر نظر، مناسب با بودجه و کیفیت مورد نظرتان حتما به یک الماس فروش مراجعه کنید نه یک جواهر فروش.

 

جواهر فروشان می توانند خیال شما را راحت کنند از اینکه، الماسی بالاتر از قیمت واقعی خود الماس را بر روی یک رکاب طلای ساده خریداری می کنید. پس جواهرات زیبای خود را از جواهر فروشان بخرید نه تخمه الماس مورد نظرتان را. این تنها یک پیشنهاد است که امتحان آن البته ضرری ندارد اما نتیجه حاصله بیشتر مواقع یک خرید نا موفق همراه با دل ناخوشی بوده است.

 

هر چیزی را از فروشنده ی آن بخرید مخصوصا الماس. راهنمای خرید الماس بصورت گام به گام را حتما مطالعه کنید و لینک های مرتبط با فاکتورهای تاثیر گذار برروی قیمت الماس را پیگیری کنید. جستجوی خرید الماس برای هر شخصی منحصر به فرد است، اما ممکن است این یک نقطه شروع مفید برای خریدن یک الماس مناسب باشد.

 

هر چیزی را از فروشنده ی آن بخرید مخصوصا الماس

 

وزن به قیراط (Carat Weight)

یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری گوهر وزن سنگ می باشد. گوهر ها را بر حسب قیراط خرید و فروش می نمایند که یک گرم برابر با پنج قیراط می باشد و یک قیراط به ۱۰۰ صوت (Points) تقسیم می گردد.

 

چطور درجه خلوص (پاکی) یک الماس را درجه بندی می کنیم؟

درجه بندی الماس براساس ۵ فاکتور می باشد که عبارتند از تعداد، اندازه، رنگ، مکان وجنس نا خالصی درونی ویا سطحی

 

در درجه بندی flawless(fl) الماس مورد نظر دارای هیچ نا خا لصی درونی وبیرونی نمی باشد.

در درجه بندی flawless(fl) internal  الماس ما دارای فقط نا خالصی ها بیرونی می باشد.

 

در درجه بندی VVS1,VVS2 نا خالصی ها درون الماس را خیلی خیلی مشکل می توان دید.

در درجه بندی vs1,vs2 دارای ناخالصی های minor یا خیلی کم می باشد.

 

در درجه بندی SI1,SI2 که دارای ناخالصی noticeable ویا آن قابل مشاهده می باشند.

در درجه بندی  I1,I2,I3که دارای ناخالصی های Obvious ویا آشکار می باشد.

 

قابل ذکر است که برای قضاوت در درجه بندی الماس آنها را باید زیر ذره بین ۱۰x یا ده برابرو همینطور زیر میکروسکوپ ده برابر باید دیده شوند.

 

یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری گوهر وزن سنگ می باشد

 

رنگ الماس :

درجه D_E_F از نظر کلی بهترین و در واقع بی رنگ ترین درجه برای الماس می باشد. ولی برای تراش گرد الماس محدوده رنگ اگر H_I_J  باشد بهترین حالت از نظر قیمت است. نکته مهم این است که تفاوت قیمت محدوده اول و دوم در یک سنگ با مشخصات یکسان بسیار است ولی تشخیص این تفاوت رنگ توسط افراد غیر حرفه ای آنقدر مشهود نمی باشد.

 

بطور کلی اگر قرار است سنگ را روی پلاتین یا طلا سفید کار کنید بهتر است در محدوده رنگ H-I-J و برای پایه طلا زرد می توانید از محدوده K_L_M نیز استفاده کنید. اگر چه سنگ های این محدوده مقداری به زردی می زنند ولی از آنجایی که روی طلا زرد کار می کنید، رنگ سنگ زیاد به چشم نمی آید.

 

رنگ و درجه الماس

 

تراش الماس

کیفیت تراش الماس بی شک مهم ترین بخش از این مفاهیم است. تراش الماس کلید براقی و جذابیت الماس است. و در واقع الماس بخاطر تراش است که قیمت می یابد.

 

یک الماس با درجه شفافیت و رنگ پایین اما با تراش خوب بسیار زیبا تر از یک الماس پاک و با رنگ عالی اما با تراش نا مناسب است.

یک الماس جلا یافته متشکل شده از تراش های بسیا کوچک که هر کدام حکم یک آینه ی کوچک را دارند که در زاویه مناسب با تمام آینه های کوچ دیگر به درستی ارتباط نورانی برقرار می کند و زیبایی خارق العاده الماس را پدید می آورند.

 

مهم نیست که الماس شما چه اندازه، چه رنگ و چه شفافیتی داشته باشد، چیزی که یک الماس بسیار عالی از لحاظ کیفیت را به یک زباله تبدیل می کند تراش نامناسب است.

 

تراش ایده آل الماس،تراش هایی هستند که با کمترین خطا بتوانند در مجموع این توانایی را به الماس بدهد که انعکاس و انکسار نور را با کیفیت و کمیت مطلوب به چشم بیننده برساند

تشخیص خوب یا بد بودن تراش الماس برای خریداران کار بسیار دشوار و عملا نشدنی است پس بهتر است که الماس های با شناسنامه را برای خرید انتخاب کنید.الماس ها در آزمایشگاه های بسیار مجهز آنالیز می شوند و جواب آن در شناسنامه الماس درج می گردد

 

برای خرید الماس بهتر است الماسی را خریداری کنید که کیفیت شاخصه ی تراش آن در شناسنامه “عالی” یا “بسیار خوب” باشد

 

جلا(Luster)

به مقدار نور انعکاس شده از سطح سنگ صیقل خورده را جلا می گویند.

 

براقی (Brilliancy)

براقی مقدار و کیفیت نور برگشت شده از درون سنگ است.

 

الماس های با شناسنامه را خرید کنید

 

چند نکته کلی درباره قیمت الماس

در قسمت کیفیت تراش الماس، ما بنا را بر کیفیت تراش شکل گرد برلیان گذاشته ایم، الماس ها در اشگال گوناگون تراشیده می شوند، بیشترین شکل تراش الماس که مورد استفاده بازار هست، همان تراش گرد برلیان است، اصطلاحاتی همانند باگت، مارکیز، اشک، پرینسس و تعدادی دیگر از اشکال تراش الماس، تنها شکل های گوناگونی دارند که با توجه به نیاز بازار و استفاده برروی طرحهای گوناگون جواهرات با سلیقه های مختلف، تولید و وارد بازار فروش الماس می شوند.

 

توجه کنید امکان دارد بعضی از اشکال با توجه به خواستار کمتری که به نسبت تراش گرد برلیان دارند دارای تخفیف جزئی بیشتری نسبت به این نوع تراش باشند، البته این سایز تراش اشکال گوناگون الماس نیز بستگی دارد. به طور مثال شاید شما بتوانید یک تخمه یک قیراطی مارکیز را با تخفیف بیشتری نسبت به یک تخمه الماس گرد برلیان تهیه کنید، ولی در سایز های ریزتر، مثلا ۵ سوتی، قیمت تراش مارکیز گرانتر از تراش گرد برلیان خواهد بود.

 

نکته دیگر در ارتباط با میزان فلئورسنسی در الماس است، الماس ها به طور طبیعی در چند گروه دارای میزانی فلئورسنسی هستند افزایش شدت فلئورسنسی در الماس می تواند به عنوان یک فاکتور منفی تلقی شده و در قیمت کلی الماس تخفیف در بر داشته باشد. میزان شدت و رنگ فلئورسنسی الماس در شناسنامه آن به طور کامل ذکر می شود.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت بت اسپات