خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کشف ۲۰۰ هزار ویروس در عمق اقیانوس ها

ب

به گزارش فارس به نقل از یاهو نیوز، محققان با بررسی آب های اقیانوسی  موفق به شناسایی نزدیک به ۲۰۰ هزار ویروس مختلف شده اند. این در حالی است که در پژوهش های قبلی تنها ۱۵ هزار ویروس شناسایی شده بود. این بررسی منجر به پی بردن به اطلاعات تازه ای در مورد نحوه توزیع انواع ویروس ها در اکو سیستم اقیانوس ها شده است.

بسیاری از ویروس های کشف شده از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار بوده و به عنوان مثال فاقد سلول های مختلف بوده یا فرایندهای زیستی خود را به طور عادی انجام نمی دهند. از سوی دیگر باروری و تکثیر این ویروس ها نیز به شیوه های منحصر به فردی انجام می شود.

محققان می گویند ویژگی های ژنتیکی ویروس های یادشده نیز مشابه با سایر موجودات زنده شناسایی شده نیست و باید در مورد آنها تحقیقات مفصلی صورت بگیرد.

پژوهشگران دانشگاه اوهایو می گویند بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تنها تعداد اندکی ویروس در آب های اقیانوس ها شناسایی شده بودند، اما فناوری های جدید کشف تعداد بیشتری از آنها را ممکن کرده است.

به گفته این محققان نحوه  جذب دی اکسید کربن توسط این ویروس ها در آب اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر باید توجه داشت که نیمی از اکسیژن مصرفی انسان ها حاصل فعالیت ریزموجودات دریایی است و لذا مطالعه عملکرد و تنوع آنها اهمیت زیادی دارد.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت بت اسپات