خرید بک لینک قوی - سفارش بک لینک - خرید بک لینک ارزان

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۱۳ مورد از خواص عسل و سرکه سیب برای سلامتی و کاهش وزن

ب

از گذشته های دور تا به امروز از ترکیب عسل و سرکه سیب در موارد بسیاری استفاده شده است. عسل و سرکه سیب هر دو سرشار از پتاسیم هستند که سطح سدیم خون را تنطیم کرده و فشار خون را مهار می‌کنند. هر دوی آن‌ها حاوی منیزیم هستند و باعث کاهش خپگی از دیواره رگ‌ها می‌شوند. این معجون شگفت انگیز هم‌چنین به عنوان اکسیر ضدپیری نیز کاربرد معروف است. علاوه بر این ترکیب عسل و سرکه سیب نوعی اکسیر طبیعی برای پاک‌سازی و سم‌زدایی روده بزرگ نیز محسوب می‌شود. در ادامه به بررسی ۱۳ مورد از مهترین خواص این معجون شگفت انگیز خواهیم پرداخت، لطفا همراه ما باشید.

عسل و سرکه سیب

خواصی که ترکیب سرکه سیب و عسل برای سلامتی دارد

 

هنگامی که عسل خام و سرکه همراه با یکدیگر استفاده می‌شوند، حائز توانایی‌های شگفت‌انگیزی برای جلوگیری از عفونت‌ها و بهبود بیماری‌های مختلف می‌شوند. بنابراین، به کارگیری ترکیب سرکه سیب و عسل به طور مداوم می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای بهره مندی از تمام خواص این ترکیب باید در هنگام تهیه سرکه سیب و خرید عسل طبیعی از کیفیت و اصالت هر دو اطمینان داشته باشید.

خرید عسل طبیعی

بیایید نگاهی بیندازیم به این‌که چگونه می‌توانیم از این دو مواد طبیعی شگفت‌انگیز کاربرد نماییم لغایت تمام مزایای فوق‌العاده‌ی آنها را تجربه کنیم. تمام مزایایی که سرکه سیب و عسل برای سلامتی دارند و در این نوشتار ذکر شده‌است، بدست تحقیقات علمی مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند

 

۱. تقویت ایمنی تن انسان

ماده اسیدی که به انگیزه پروسه تخمیر در سرکه سیب به هستی می آید، اگر با عسل ترکیب شود می تواند یک آنتی بادی نیرومند بوجود آورد. اگر در طول یک هفته دو بار مصرف شود مایه خواهد شد لغایت کسان به راحتی توسط باکتریها و رادیکالهای آزاد مورد تازش قرار نگیرند. این مسئله می تواند از دچار شدن افراد به تب و زکام های معمول بازداری کند.

۲. خلاص شدن از دانستن خستگی

احساس خستگی معمولاً به افرادی که فعالیت‌های کاملی در یک روز دارند ورود می کند،به انگیزه استرس و تنش که می‌تواند تعداد زیادی اسید لاکتیک خون را در بدن انسان تولیدکند و باعث می‌شود که ماهیچه در واژگان پزشکی با خستگی مواجه شود. برخی مواقع اوقات انقباض عضلانی ایجاد می‌کند و انرژی و سرزندگی بدن را کاهش می‌دهد.

۳. رها شدن از معده درد

مخلوط عسل و سرکه سیب می تواند مانند یک آنتی بیوتیک فعال باشد که از برخی مرض ها مانند اسهال، درد اپی گاستریک، تهوع و نفخ ممانعت می کند.

خواص عسل و سرکه سیب

این درهم می تواند گلو و مری را از شر هرگونه ریزاندامگان و باکتری که می تواند باعث التهاب و درد شود، رهایی بخشد. همچنین آمیخته این دو مونث با هم می تواند به عنوان دهان شویه بهره‌گیری شود. مطمئنا بهداشت دهان ودندان در بهبود دشواری ها سیستم گوارشی بسیار موثر است.

۴. می تواند سکسکه را کنترل کند

معمولاً مردم سکسکه می‌کنند و هیچ ایده‌ای ندارند جز اینکه سعی کنند خویش را غافلگیرکنند و یا آب معدنی بنوشند. ولی با مصرف آمیخته سرکه سیب و عسل می‌توانند ازسکسکه سریع‌تر از هر شیوه دیگری خلاصی یابند. توصیه میکنیم حتما این طریق رو آزمون کنید.

۵. این ترکیب می‌تواند گرفتگی بینی را التیام بخشد

سرما خوردگی زمانی که باکتری و میکروب‌ها در سوراخ بینی و سینوس به دام بیفتند، در بدن نفوذ میکند. با مصرف سرکه سیب و عسل می‌توان مخاط را از حفره بینی و سینوس خارج کرد. (مثل decongestant عمل میکند) و می‌تواند باعث شود که فرآیندالتیام سریع‌تر شود.

۶. سرکه سیب و عسل می تواند روند شفا زخم را تندتر کند

این آمیخته می تواند روند بهبود را برای زخم بسته و مفتوح (زخم خونین) تندتر کند. روند خونریزی نیز می تواند به راحتی متوقف شود و زخم خشک شده را بهبود کند. بهتر است برای این باره در زمان خرید عسل نوع خام آن را جاسازی کنید.

۷. درهم سرکه سیب و عسل می‌تواند روده را سالم‌تر کند

اسید استات موجود در سرکه سیب و آنتی سپتیک موجود در درون عسل می تواند دیواره روده بزرگ و مواد غذایی را که تو آنها مصرف می شود (حاوی باکتری ها باشد) پاک کند. اگر روده کبیر تندرست و خوب باشد، فرآیند جذب مواد مغذی از راه آن می تواند بهتر سپریدن شود.

۸. این محلول می‌تواند (آکنه) را التیام بخشد.

این آمیخته را می طاقت بر روی آکنه کسان برای کشتن باکتری هایی که سبب التهاب می شوند و می توانند آکنه را از بین ببرند، کاربرد کرد. البته توجه داشته باشید شرایط نگهداری عسل و همینطور شرایط حفاظت سرکه سیب برای بعید ماندن از باکتری ها و فساد غذایی می تواند به این روند کمک بیشتر کند.

۹. مخلوط سرکه سیب و عسل می تواند اعتیاد به مزه شیرین را مدیریت کند

برخی کسان باید رژیم غذایی خود را با توقف مصرف بیش از مرز مواد شیرین، مهار کنند. افرادی که به مزه شیرین کیک و شیرینی ها اعتیاد پیدا کرده‌اند. گاهی اوقات نمی‌توانند اشتیاق خویش برای خوردن و نوشیدن شیرینی اضافی را تحمل کنند. پژوهش ها پرتو میدهد که با مصرف این آمیخته می توان اعتیاد به مواد غذایی و نوشیدنی های شیرین را اداره کرد.

۱۰. این محلول می تواند سطح گلوکز داخل خون را تفریق دهد

هر دو این مواد خوراکی می توانند از گزینه های اضافی برای مخلوط کردن با سبزیانه سبزی ها باشند. پس این محلول عالی با اضافه شدن به سالادها می تواند عملکرد قلب را بهبود بخشد. زیرا این ترکیب می تواند قلب را از شایستن تازش قلبی محافظت کند.

۱۱. به عنوان داروی طب گیاهی برای بهبود درد به انگیزه اسید اوریک

این آمیخته می تواند بدترین دردهای مریض را که مبتلا به اسید اوریک می شود، آرامش دهد. سرکه سیب می تواند سطح پورین را که در گسترده به دام افتاده تفریق دهد و سطح اسید اوریک را برپا و نرمال کند.

۱۲. این معجون می تواند به عنوان سفیدکننده دندان ها عمل کند

پس از مسواک زدن دندان، این آمیخته را می تاب بر روی سطح دندانها مالید الی سفید تر و روشن تر شود بدون اینکه منفذی در دندان ایجاد کند. همین موضوع در ممانعت از بیماریهای گوارشی زیاد مفید خواهد بود.

۱۳. این ترکیب می تواند مایه رشد تندرست تر موهای شما شود

همانطور که پیشتر اشاره کردیم شما می توانید با اسفاده از ماسک عسل برای مو هایتان یک تقویت کننده طبیعی بسازید. علاوه بر این با به کارگیری شامپو حاوی سرکه سیب می توانید رشد موهایتان را تندرست تر کنید و از کدر شدن آن جلوگیری کنید. ترکیب این دو می تواند برای موها بسیار مفیدتر باشد. منبع: سایت ویزبی

ترکیب عسل و سرکه سیب

طرز تهیه ی معجون سرکه سیب و عسل

معجون عسل و سرکه سیب خیلی راحت هست. یک قاشق مرباخوری عسل و سرکه سیب را در یک لیوان آب درهم کنید. یک لیوان از این معجون را حداقل دوبار در روز پیش از غذاخوردن نوش جان کنید و این پیشه را کمینه برای دوهفته تکرار کنید.

نیرو سرکه بیشتر اقتباس از ویژگی اسیدی آن می باشد و هر چه ویژگی اسیدی آن اغلب باشد سرکه اثربخش تر هست. ویژگی اسیدی سرکه سیب از سرکه معمولی که در پخت و پز بهره‌گیری می شود اغلب است و فلذا ویژگان درمانی اکثریت هم دارد. اسید های موجود در عسل و سرکه عواملی که مایه افزایش وزن می شوند را خنثی می کنند

با خوردن ترکیب عسل و سرکه سیر به مدت ۷ روز می‌توانید اثرات بی‌نظیر و مثبت آن را در بدن خود احساس کنید. مقدار پیشنهادی آن ۱ یا ۲ لیوان در طول ۱ روز است.

 

نکته مهم: مراقب باشید بیش از حد مصرف نکنید. ولی طبق گفته ها می توان سه بار در روز مصرف کرد اما با این حال در هفته فقط چهار روز مصرف شود.

..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت بت اسپات